glowny
filologia klasyczna
filologia polska
filologia wloska
kulturoznawstwo
muzeologia

Aktualności Instytutu NoKiR

KOBIETY I RELIGIE

Zapraszamy na pierwszą konferencję Kobiety i religie organizowaną przez Centrum Studiów Religijnych i Kulturowych Antonio Balleto w Genui. Pierwszy wykład odbędzie się w poniedziałek 17 stycznia o godz. 18.00. Transmisja w streamingu na https://palazzoducale.genova.it/evento/adriana-valerio/

O naukowości muzeów

W dniach 3-4 grudnia 2021 odbędzie się międzynarodowa konferencja pod tytułem "O naukowości muzeów" organizowana przez Muzeum Sztuki w Łodzi i Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Podczas spotkania zostanie podjęta próba przyjrzenia się szeroko pojętej aktywności i produkcji badawczo-dyskursywnej (badaniom nad kolekcją i kulturą artystyczną, działalności wystawienniczej) w obrębie instytucji muzealnych, jako formom działalności naukowej.

Więcej: https://msl.org.pl/konferencja-2021/

 

Polska Józefa Hena

Zapraszamy na konferencję naukową POLSKA JÓZEFA HENA organizowaną przez Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma we współpracy z Katedrą Kultury XX i XXI w. oraz Katedrą Modernizmu Europejskiego UKSW. Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2021 i będzie transmitowana na żywo na żihowskim kanale serwisu YouTube.

Wszystko na mojej głowie

Zapraszamy do udziału w konferencji WSZYSTKO NA MOJEJ GŁOWIE organizowanej przez Katedrę Historii Kultury i Muzeologii. Konferencja odbywa się w trybie hybrydowym: prelegenci spotykają się stacjonarnie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, słuchaczy zaś zapraszamy na platformę webex w trybie zdalnym - zgłoszenia chętnych, którzy chcą wysłuchać wystąpień prosimy kierować do p dr Elżbiety Sadoch (e.sadoch@uksw.edu.pl).

From Cure to Care nowy projekt z udziałem Katedry Kultury XX i XXI w.

Wydział Nauk Humanistycznych UKSW współrealizuje międzynarodowy projekt „Od Leczenia do Opieki: Cyfrowa Edukacja i Wsparcie Duchowe w Szpitalnej Opiece Zdrowotnej” (From Cure to Care: Digital Education and Spiritual Assistance in Hospital Healthcare), współfinasowany z Programu Erasmus+ (Komisji Europejskiej). Jego celem jest wzbogacenie programów przyszłych pracowników zdrowia (pielęgniarek, pracowników socjalnych itd.) o tematy związane z kompetencjami cyfrowymi i opieką duchową w celu lepszej odpowiedzi na potrzeby pacjentów.

 

Otwarcie Escuela Internacional de Filosofia Intercultural

30 pażdziernika 2021 r. odbędzie się otwarcie Biblioteki Wirtualnej Międzynarodowej Szkoły Filozofii Międzykulturowej (Escuela Internacional de Filosofia Intercultural) w Barcelonie. W trakcie otwarcia prof. Anna Czajka-Cunico zaprezentuje publikowaną w Wydawnictwie UKSW od 2012 r. Czytaj więcej »

"Polański- artysta". Zgłoszenia na konferencję

REDAKCJA CZASOPISMA NAUKOWEGO „ZAŁĄCZNIK KULTUROZNAWCZY”

Katedra Poetyki Intersemiotycznej i Komparatystyki Mediów

(Instytut Nauk o Kulturze i Religii, Wydział Nauk Humanistycznych)

UNIWERSYTET KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

w WARSZAWIE 

ZAPRASZAJĄ NA OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ

Polański – Artysta

(ONLINE, czwartek 17 lutego 2022 r.) Czytaj więcej »

Hitchcock. Teksty i parateksty

Zachęcamy do lektury książki „Hitchcock. Teksty i parateksty” pod redakcją Brygidy Pawłowskiej-Jądrzyk i Roberta Birkholca. W publikacji przeczytamy między innymi o strategiach adaptacyjnych Alfreda Hitchcocka, o recepcji jego dzieł oraz o funkcjonowaniu reżysera we współczesnej popkulturze. Warto sięgnąć po tę książkę również z uwagi na zagadnienia teoretyczne, trudno byłoby bowiem wskazać nurt w teorii filmu, który nie odnosiłby się – czy to afirmatywnie, czy krytycznie – do twórczości angielsko-amerykańskiego reżysera.

Badania myśli pozaeuropejskiej w Polsce

Katedra Teorii Kultury i Międzykulturowości w Instytucie Nauk o Kulturze i Religii na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW zaprasza na konferencję Badania myśli pozaeuropejskiej w Polsce. Tradycje - stan rzeczy – perspektywyktóra odbędzie się 14 czerwca 2021 r. w godzinach od 9.00 do 19.00 w trybie online. Dostęp do konferencji:

* przez platformę Cisco Webex:

https://uksw.webex.com/uksw/onstage/g.php?MTID=e1d1c13bde73154dd9f456f07...

* live stream na facebookowym profilu Instytutu Nauk o Kulturze i Religii: Czytaj więcej »

Copyright © 2022 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach