glowny
filologia klasyczna
filologia polska
filologia wloska
kulturoznawstwo
muzeologia

Aktualności Instytutu NoKiR

Nagroda Rektora UKSW dla prof. ucz. Marcina Jewdokimowa

Dr hab. Marcin Jewdokimow prof.

Profesura dla Anny Czajki-Cunico

Decyzją Prezydenta RP Instytut Nauk o Kulturze i Religii zyskał nowego profesora belwederskiego. Ten zaszczytny tytuł otrzymała prof. ucz. dr hab. Anna Czajka-Cunico, Kierownik Katedry Teorii Kultury i Międzykulturowości w Instytucie Nauk o Religi i Kulturze.

Rada Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki

Miło nam poinformować, że Małgorzata Wrześniak, profesor UKSW i dyrektor INoKiR została członkiem Rady NPRH. Szczegóły: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/minister-przemyslaw-czarnek-powo...

ARTYSTYCZNE REFLEKSY ZAGŁADY. MIĘDZY POETYKĄ WYCISZENIA A POETYKĄ KICZU

Redakcja Czasopisma Naukowego „Załącznik Kulturoznawczy”
Katedra Poetyki Intersemiotycznej I Komparatystyki Mediów (INoKiR) zapraszają na ogólnopolską interdyscyplinarną konferencję naukową

ARTYSTYCZNE REFLEKSY ZAGŁADY.
MIĘDZY POETYKĄ WYCISZENIA A POETYKĄ KICZU

(ONLINE, piątek 23 września 2022 r.)

KOBIETY I RELIGIE

Zapraszamy na pierwszą konferencję Kobiety i religie organizowaną przez Centrum Studiów Religijnych i Kulturowych Antonio Balleto w Genui. Pierwszy wykład odbędzie się w poniedziałek 17 stycznia o godz. 18.00. Transmisja w streamingu na https://palazzoducale.genova.it/evento/adriana-valerio/

O naukowości muzeów

W dniach 3-4 grudnia 2021 odbędzie się międzynarodowa konferencja pod tytułem "O naukowości muzeów" organizowana przez Muzeum Sztuki w Łodzi i Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Podczas spotkania zostanie podjęta próba przyjrzenia się szeroko pojętej aktywności i produkcji badawczo-dyskursywnej (badaniom nad kolekcją i kulturą artystyczną, działalności wystawienniczej) w obrębie instytucji muzealnych, jako formom działalności naukowej.

Więcej: https://msl.org.pl/konferencja-2021/

 

Polska Józefa Hena

Zapraszamy na konferencję naukową POLSKA JÓZEFA HENA organizowaną przez Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma we współpracy z Katedrą Kultury XX i XXI w. oraz Katedrą Modernizmu Europejskiego UKSW. Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 listopada 2021 i będzie transmitowana na żywo na żihowskim kanale serwisu YouTube.

Wszystko na mojej głowie

Zapraszamy do udziału w konferencji WSZYSTKO NA MOJEJ GŁOWIE organizowanej przez Katedrę Historii Kultury i Muzeologii. Konferencja odbywa się w trybie hybrydowym: prelegenci spotykają się stacjonarnie w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, słuchaczy zaś zapraszamy na platformę webex w trybie zdalnym - zgłoszenia chętnych, którzy chcą wysłuchać wystąpień prosimy kierować do p dr Elżbiety Sadoch (e.sadoch@uksw.edu.pl).

From Cure to Care nowy projekt z udziałem Katedry Kultury XX i XXI w.

Wydział Nauk Humanistycznych UKSW współrealizuje międzynarodowy projekt „Od Leczenia do Opieki: Cyfrowa Edukacja i Wsparcie Duchowe w Szpitalnej Opiece Zdrowotnej” (From Cure to Care: Digital Education and Spiritual Assistance in Hospital Healthcare), współfinasowany z Programu Erasmus+ (Komisji Europejskiej). Jego celem jest wzbogacenie programów przyszłych pracowników zdrowia (pielęgniarek, pracowników socjalnych itd.) o tematy związane z kompetencjami cyfrowymi i opieką duchową w celu lepszej odpowiedzi na potrzeby pacjentów.

 

Copyright © 2022 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach