glowny
filologia klasyczna
filologia polska
filologia wloska
kulturoznawstwo
muzeologia

Aktualności Instytutu NoKiR

Badania myśli pozaeuropejskiej w Polsce

Katedra Teorii Kultury i Międzykulturowości w Instytucie Nauk o Kulturze i Religii na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW zaprasza na konferencję Badania myśli pozaeuropejskiej w Polsce. Tradycje - stan rzeczy – perspektywyktóra odbędzie się 14 czerwca 2021 r. w godzinach od 9.00 do 19.00 w trybie online. Dostęp do konferencji:

* przez platformę Cisco Webex:

https://uksw.webex.com/uksw/onstage/g.php?MTID=e1d1c13bde73154dd9f456f07...

* live stream na facebookowym profilu Instytutu Nauk o Kulturze i Religii: Czytaj więcej »

Hitchcock. Teksty i parateksty

Zachęcamy do lektury książki „Hitchcock. Teksty i parateksty” pod redakcją Brygidy Pawłowskiej-Jądrzyk i Roberta Birkholca. W publikacji przeczytamy między innymi o strategiach adaptacyjnych Alfreda Hitchcocka, o recepcji jego dzieł oraz o funkcjonowaniu reżysera we współczesnej popkulturze. Warto sięgnąć po tę książkę również z uwagi na zagadnienia teoretyczne, trudno byłoby bowiem wskazać nurt w teorii filmu, który nie odnosiłby się – czy to afirmatywnie, czy krytycznie – do twórczości angielsko-amerykańskiego reżysera.

"Dobry Wzór"

Z satysfakcją informujemy, że prof. ucz. dr hab. Małgorzata Wrześniak została zaproszona do jury "Dobrego Wzoru" - najbardziej prestiżowego konkursu wzorniczego w Polsce organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.  https://dobrywzor.com.pl/jury-2021/. Gratulujemy.

Nowa książka współautorstwa Marcina Jewdokimowa

Centro Studi Antonio Balletto (CSAB) w Genui

Szanowni Państwo,
przekazujemy link do Centro Studi Antonio Balletto (CSAB) w Genui, uprawiającego działalność kulturalno-religijną. To dostęp do najbardziej aktualnych inspiracji w kulturze katolickiej w rozmowie z innymi religiami, niezwykle cenny dla badaczy i studentów naszego Instytutu:http://www.centrostudiantonioballetto.it/

Cykl wykładów w Fundacji Pałacu Dożów (Palazzo Ducale) w Genui

Szanowni Państwo,
przekazujemy informację o cyklu wykładów w Fundacji Pałacu Dożów (Palazzo Ducale) w Genui organizowanych przez Komitet Naukowy Centrum Studiów Religijnych i Kulturowych Don Antonio Balletto (Centro Studi Religiosi e Culturali Antonio Balletto), w którego skład wchodzi prof. Anna Czajka-Cunico. Cykl poświęcony jest problematyce ekologicznej w religiach i prowadzony jest w języku włoskim:  https://www.youtube.com/watch?v=Vo0_4Voa-cg

Profesor Krzysztof Gawlikowski

2 marca zmarł prof. Krzysztof Gawlikowski, wybitny sinolog i znawca Azji Wschodniej, długoletni kierownik Katedry Studiów Azjatyckich na SWPS, a przedtem wykładowca Istituto Orientale w Neapolu i Sorbony, badacz dialogu międzykulturowego. Współpracowanik naszego kulturoznawstwa jako dydaktyk oraz współautor  "Kultur świata w dialogu" i "Wielkich Ksiąg ludzkości".

Copyright © 2021 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach