glowny

Praktyki studenckie

1. PEŁNOMOCNICY DZIEKANA WNH UKSW DS. PRAKTYK STUDENCKICH

• Filologia polska

- specjalizacja nauczycielska (FP1, FP2, FPZ2) – dr Anna Krasowska, a.krasowska@uksw.edu.pl

- specjalność njpjo (FP1, FP2) – dr Anna Krasowska, a.krasowska@uksw.edu.pl

- specjalność edytorska (FP1) – dr Magdalena Bober-Jankowska, m.bober@uksw.edu.pl

• Filologia włoska

- praktyki studenckie – dr Olga Broniś, o.bronis@uksw.edu.pl

• Filologia klasyczna

- praktyki studenckie – prof. UKSW, dr hab. Dominika Budzanowska-Weglenda, d.budzanowska@uksw.edu.pl

• Kulturoznawstwo

- praktyki studenckie – dr Kama Pawlicka, k.pawlicka@uksw.edu.pl

• Muzeologia

- praktyki studenckie – mgr Elżbieta Sadoch, e.sadoch@uksw.edu.pl

2. DOKUMENTACJA ZWIĄZANA Z PRAKTYKAMI STUDENCKIMI

- filologia polska (specjalizacja nauczycielska) – praktyki psychologiczno-pedagogiczne [plik do pobrania]

- filologia polska (specjalizacja nauczycielska) – praktyki dydaktyczne [plik do pobrania]

- filologia polska (specjalność njpjo) – praktyki dydaktyczne [plik do pobrania]

• Karta praktykanta

Zgodnie z Zarządzeniem Rektora UKSW od 21 lutego 2022 r. obowiązuje nowy regulamin praktyk studenckich.

Przed rozpoczęciem praktyk prosimy:

• o zapoznanie się z regulaminem praktyk
  • i procedurą praktyk, która wyjaśnia krok po kroku, co należy zrobić przed i po praktyce
  • o zarejestrowanie się poprzez formularz na stronie.

Każdy student zobowiązany jest na czas trwania praktyki ubezpieczyć się i okazać dowód ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków na żądanie zakładu pracy.

Procedura dostępna na stronie http://bk.uksw.edu.pl/node/4

BRAK UBEZPIECZENIA NA OKRES TRWANIA PRAKTYKI JEST PODSTAWĄ DO ODWOŁANIA STUDENTA

Z PRAKTYKI (§ 12 Regulaminu praktyk)

Ubezpieczenie NNW można wykupić

Praktyki zgłaszane bez zachowania terminu 14-dniowego albo w trakcie ich trwania nie bedą rejestrowane, co oznacza, że nie bedą wydawane stosowne dokumenty.

1. Biuro Karier informuje, że zgodnie z Regulaminem praktyk studenckich studenci jednolitych studiów magisterskich oraz studiów pierwszego i drugiego stopnia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych są zobowiązani do odbycia praktyki zgodnie z planem studiów obowiązującym na Uczelni.

2. Zaliczenie praktyk jest warunkiem koniecznym dopuszczenia do egzaminu dyplomowego.

Organizacja praktyk

Organizacją praktyk, poradnictwem zawodowym i informacją o rynku pracy zajmuje się  w UKSW Biuro Karier.

Uchwała Rady Wydziału Nauk Humanistycznych z dnia 22 lutego 2010 r. w sprawie organizacji i charakterystyki studenckich praktyk zawodowych na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW, gdzie Zał. Nr 1 stanowi dokument:

Organizacja i charakterystyka praktyk zawodowych na Wydziale Nauk Humanistycznych UKSW.

Opiekun praktyk

Pełnomocnik  Dziekana Wydziału Nauk Humanistycznych

ds. Praktyk Studenckich - plik do pobrania

Terminy dyżurów zostaną podane w załadce DUŻURY PRACOWNIKÓW