KONFERENCJE KATEDRY HISTORII KULTURY I MUZEOLOGII

2016

• 18-19 maja: Ogólnopolska konferencja naukowa: Rzeczy Piękne Ubiór, tkanina, metal, meble, szkło, ceramika etc. Konferencja organizowana pod patronatem Rektora UKSW w Warszawie  ks. prof. dr. hab. Stanisława Dziekońskiego. Druga ogólnopolska i pierwsza międzynarodowa konferencja organizowana przez Katedrę Kultury Artystycznej UKSW we współpracy z Katedrą Muzeologii UKSW.

• 20 maja: Wykłady z cyklu Muzea Świata: Wykład I pt. Tbilisi Art Palace wygłosi Prof. PhD Nana Iashvili z Akademii Sztuk Pięknych w Tbilisi; Wykład II pt. The Museum in five senses project: a technological storytelling experience wygłosi dr Paola Puma z Uniwersytetu Florenckiego.

2017

• 7-8 grudnia: Ogólnopolska konferencja naukowa: But w butonierce czyli kulturalnie o butach. Konferencja organizowana przez Katedrę Muzeologii pod patronatem Rektora UKSW w Warszawie  ks. prof. dr. hab. Stanisława Dziekońskiego.

• 29 sierpnia: Ogólnopolska konferencja naukowa: Klasztor Sióstr Norbertanek w Imbramowicach 300. rocznica konsekracji kościoła klasztornego, organizatorzy konferencji: Klasztor Sióstr Norbertanek w Imbramowicach, Ośrodek Archiwów Bibliotek i Muzeów Kościelnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, Katedra Muzeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

• 12 czerwca: Ogólnopolska konferencja naukowa: Lublin: 700 lat chrześcijańskiej kultury, organizatorzy konferencji: Społeczny Komitet Lublin 700 +, Klub Inteligencji Katolickiej im. Prot. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie, Muzeum Lubelskie w Lublinie, Narodowe Centrum Kultury Fundacja Instytut im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, Katedra Muzeologii WNH UKSW, Katedra Biografistyki Pedagogicznej Instytutu Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych KUL, Fundacja Scytia, Fundacja „Biografie Codzienności".

Znalezione obrazy dla zapytania: Ogólnopolska konferencja naukowa: Lublin: 700 lat chrześcijańskiej kultury, organizatorzy konferencji: Społeczny Komitet Lublin 700 +, Klub Inteligencji Katolickiej im. Prot. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie, Muzeum Lubelskie w Lublinie, Narodowe Centrum Kultury Fundacja Instytut im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, Katedra Muzeologii WNH UKSW,

• 24-26 kwietnia: Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa  Godzina rozumu: świat rzeczywisty. Organizatorzy: Instytut Historii Sztuki Kul, Katedra Muzeologii UKSW, Stowarzyszenie ARTmagedon.

• 28 - 30 kwietnia: Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa Moc wyobraźni: światy duchowe i alternatywne. Organizatorzy: Instytut Historii Sztuki Kul, Katedra Muzeologii UKSW, Stowarzyszenie ARTmagedon.

2018

• 26-27 kwietnia: Międzynarodowa konferencja naukowa: Statystyka muzealna w Europie. Organizatorzy: Katedra Muzeologii UKSW we współpracy z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Znalezione obrazy dla zapytania: Międzynarodowa konferencja naukowa: Statystyka muzealna w Europie. Organizatorzy: Katedra Muzeologii UKSW we współpracy z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

2019

• 14 maja: Ogólnopolska konferencja naukowa: Design – historia, praktyka, interpretacje. Organizatorzy: Katedra Muzeologii (obecnie Katedra Historii Kultury i Muzeologii) i Redakcja rocznika “Załącznik Kulturoznawczy”.

• 15 października: Ogólnopolska konferencja naukowa: Szlachetne nici. Organizator: Katedra Muzeologii (obecnie Katedra Historii Kultury i Muzeologii).

Znalezione obrazy dla zapytania: konferencja naukowa: Szlachetne nici. Organizator: Katedra Muzeologii (obecnie Katedra Historii Kultury i Muzeologii)

• 16 listopada: Ogólnopolska konferencja naukowa: Męska Rzecz. Organizatorzy: Katedra Muzeologii (obecnie Katedra Historii Kultury i Muzeologii), Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie But w Butonierce - Bespoke social club.

2020

• 14 grudnia: Ogólnopolska konferencja naukowa: Wystawy stałe w muzeach Kościoła Rzymskokatolickiego. Historia i współczesność, Organizatorzy: Ośrodek ABMK, Katedra Historii Kultury i Muzeologii.

W załączniku pliki 2020_wystawy_program i 2020_wystawy_plakat