glowny
filologia wloska
kulturoznawstwo
muzeologia

KONFERENCJE I SPOTKANIA NAUKOWE:

ROK 2019

16 listopada 2019 r.

Męska Rzecz

PROGRAM KONFERENCJI

Konferencja naukowa zorganizowana przez Katedrę Historii Muzeologii (obecnie Katedra Historii Kultury i Muzeologii), Muzeum Łazienki Królewskie
i Stowarzyszenie But w Butonierce - Bespoke social club.

14 maja 2019 r.

Desgin. Historia, praktyka, interpretacje

Ogólnopolska konferencja naukowa zorganizowana przez Katedrę Historii Muzeologii (obecnie Katedra Historii Kultury i Muzeologii) oraz redakcję "Załącznika Kulturoznawczego"

15 października 2019 r.

Szlachetne nici

SPRAWOZDANIE Z KONFERENCJI

Ogólnopolska konferencja naukowa: Szlachetne nici. Organizator: Katedra Muzeologii (obecnie Katedra Historii Kultury i Muzeologii).

ROK 2018

27 kwietnia 2018 r.

Statystyka muzealna w Europie:
                            problemy i wyzwania

PROGRAM KONFERENCJI -->pobierz

Międzynarodowa konferencja naukowa: Statystyka muzealna w Europie. Organizatorzy: Katedra Muzeologii UKSW we współpracy z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

ROK 2017

7 - 8 grudnia 2017 r.

PROGRAM KONFERENCJI --> pobierz

Ogólnopolska konferencja naukowa: But w butonierce czyli kulturalnie o butach. Konferencja organizowana przez Katedrę Muzeologii pod patronatem Rektora UKSW w Warszawie  ks. prof. dr. hab. Stanisława Dziekońskiego.

• O Konferencji But w Butonierce w RDC mówi dr hab. Małgorzata Wrześniak

29 sierpnia 2017 r.

PROGRAM KONFERENCJI

Ogólnopolska konferencja naukowa: Klasztor Sióstr Norbertanek w Imbramowicach 300. rocznica konsekracji kościoła klasztornego, organizatorzy konferencji: Klasztor Sióstr Norbertanek w Imbramowicach, Ośrodek Archiwów Bibliotek i Muzeów Kościelnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, Katedra Muzeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

12 czerwca 2017 r.

PROGRAM KONFERENCJI

Ogólnopolska konferencja naukowa: Lublin: 700 lat chrześcijańskiej kultury, organizatorzy konferencji: Społeczny Komitet Lublin 700 +, Klub Inteligencji Katolickiej im. Prot. Czesława Strzeszewskiego w Lublinie, Muzeum Lubelskie w Lublinie, Narodowe Centrum Kultury Fundacja Instytut im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie, Katedra Muzeologii WNH UKSW, Katedra Biografistyki Pedagogicznej Instytutu Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych KUL, Fundacja Scytia, Fundacja „Biografie Codzienności".

28 - 30 kwietnia 2017 r.

PROGRAM KONFERENCJI

Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa Moc wyobraźni: światy duchowe i alternatywne. Organizatorzy: Instytut Historii Sztuki Kul, Katedra Muzeologii UKSW, Stowarzyszenie ARTmagedon.

24-26 kwietnia                        Godzina rozumu: świat rzeczywisty

PROGRAM KONFERENCJI

Ogólnopolska interdyscyplinarna konferencja naukowa  Godzina rozumu: świat rzeczywisty. Organizatorzy: Instytut Historii Sztuki Kul, Katedra Muzeologii UKSW, Stowarzyszenie ARTmagedon.

ROK 2016
 20 maja godz. 10.00, sala 215  Wykłady z cyklu Muzea Świata

Wykład I pt. TBILISI ART PALACE wygłosi Prof. PhD Nana Yashvili z Tbilisi State Academyof Arts

ZAPROSZENIE

Wyklad II pt. The Museum in five senses project: a technological storytelling experience wygłosi PhD Paola Puma z Universita di Firenze

ZAPROSZENIE

18-19 maja RZECZY PIĘKNE Ubiór, tkanina, metal, meble, szkło, ceramika etc.

RZECZY PIĘKNE Ubiór, tkanina, metal, meble, szkło, ceramika etc. - PDF  Darmowe pobieranie

Konferencja organizowana pod patronatem Rektora UKSW w Warszawie  ks. prof. dr. hab. Stanisława Dziekońskiego.  Druga ogólnopolska i pierwsza międzynarodowa konferencja organizowana przez Katedrę Kultury Artystycznej UKSW we współpracy z Katedrą Muzeologii UKSW w dniach 18-19 maja 2016 roku. Miejsce obrad UKSW w Warszawie ul. Wóycickiego 1/3 bud. 23 (sala 201 i 108).

PROGRAM KONFERENCJI

• O Konferencji Rzeczy Piękne i o Muzeologii na WNH w RDC mówi dr hab. Małgorzata Wrześniak

• Wystawa towarzysząca konferencji RZECZY PIĘKNE pt.: Polski medal królewski w kolekcji Adama Kucharza.  Zachęcamy do lektury tekstu kuratorskiego. --> Opis wystawy
  • Wystawa "Popiół i diament".  Wystawa towarzyszy wystąpieniu konferencyjnemu Pani Beaty Czapskiej zatytułowanemu „Piękno bryły. Geneza tworzenia rzeźby jako wynik własnych doświadczeń.” --> Opis wystawy