Badania nad językiem polskim

 

Możesz pomóc naukowcom w zrozumieniu, jak „działa” język polski! I dostać bon o wartości 20 złotych.

Zespół Out of Our Minds (University of Birmingham) poszukuje rodzimych użytkowników języka polskiego, którzy chcieliby wziąć udział w badaniu psycholingwistycznym.

W trakcie badania uczestnicy usłyszą zdania i będą musieli ocenić ich poprawność. Zostaną również poproszeni o rozwiązanie kilku testów pamięciowych oraz o wypełnienie krótkiego kwestionariusza zawierającego pytania dotyczące podstawowych danych demograficznych i nawyków czytelniczych.

Badanie potrwa maksymalnie 90 minut. Każdy z uczestników otrzyma kartę podarunkową w wysokości 20 złotych.

Badanie jest anonimowe: nie zbieramy danych osobowych i nie będzie możliwe zidentyfikowanie uczestników na podstawie udzielonych odpowiedzi.

Zebrane dane zostaną wykorzystane do analiz na potrzeby prezentacji i artykułów naukowych. Planujemy udostępniać dane (zawsze całkowicie anonimowe) innym badaczom.   

Badanie zostało zaakceptowane przez Komisję ds. Etyki na Uniwersytecie w Birmingham.

Udział w badaniu jest dobrowolny. Można wycofać się z udziału w dowolnym momencie, bez narażania się na jakiekolwiek konsekwencje.

ZAPISY W DOMKU NUMER 3

Pytania dotyczące badania prosimy wysyłać na s.medimorec@bham.ac.uk (w języku angielskim)  mjb894@bham.ac.uk (w języku polskim lub angielskim)

 

Out Of Our Minds

https://www.facebook.com/ooominds/

https://outofourminds.bham.ac.uk/

twitter: @ooominds

Copyright © 2020 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach