Aktualności Muzeologia

Objazd Naukowy studentów Kierunku Italianistyka IFKiK, WNH UKSW w Warszawie - Rzym 2018

W dniach 13-20 maja 2018 roku w ramach przedmiotu „Planowanie podróży w kontekście występowania dóbr kultury. Turystyka dedykowana (city breaks, miejsca kultu w Italii , muzea i rezydencje Włoch)” prowadzonego Na specjalizacji Turystyka Kulturowa Włoch przez prof. UKSW dr hab. Małgorzatę Wrześniak odbył się objazd naukowy po Rzymie. Inicjatywa miała charakter dobrowolny i została zorganizowana przez studentów we współpracy i pod  merytorycznym nadzorem z wykałdowcy. W objeździe wzięło udział 18 studentów, II i III roku Filologii Włoskiej, którzy pod czujnym i fachowym okiem prof. Małgorzaty Wrześniak i dr Beaty Skrzydlewskiej mieli szansę zapoznać się z historią i sztuką Rzymu. Czytaj więcej »

Prof. UKSW dr hab. Małgorzata Wrześniak Belfrem Roku!

Jesteśmy dumni, że podczas Gali Belfra Roku w dniu 22 marca 2018 r. nagrodę indywidualną w kategorii "Najlepszy Wykładowca Roku 2017" z WNH otrzymała Pani prof. Małgorzata Wrześniak z Katedry Muzeologii Instytutu Filologii Klasycznej i Kulturoznawstwa. Nominowana była również Pani dr Beata Skrzydelwska z naszej katedry.

Zapraszamy na konwersatorium do wyboru, pt.: Muzea literackie - funkcja i metodologia.

Zapraszamy na konwersatorium do wyboru, pt.: Muzea literackie - funkcja i metodologia. Przedmiot łączy dwie dyscypliny: muzeologię i literaturoznawstwo. Pozwala w sposób wieloaspektowy spojrzeć na teorie współczesnej humanistyki, a w szczególności: sztuki i literatury. Celem przedmiotu jest wprowadzenie w problematykę szczególnego typu muzeów narracyjnych, ich sposobów funkcjonowania oraz zbiorów, na tle obszaru muzealnictwa oraz ukazanie zjawisk historycznych i kulturowych, które doprowadziły do wyodrębnienia się muzeów literackich. Celem jest również zapoznanie z aspektami praktycznymi: inwentaryzacją, digitalizacją, zarządzaniem zbiorami, organizacją wystaw i działalnością kulturalną. Czytaj więcej »

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA

"BUT W BUTONIERCE CZYLI KULTURALNIE O BUTACH"

UKSW WARSZAWA 2017

Pod patronatem Jego Magnificencji Rektora UKSW ks. prof. Stanisława Dziekońskiego

PROGRAM KONFERENCJI --> pobierz

FOTORELACJA

O Konferencji But w Butonierce w RDC mówi dr hab. Małgorzata Wrześniak

            

Czytaj więcej »

Program sudiów I stopnia

Konferencja naukowa – Lublin: 700 lat chrześcijańskiej kultury

     Serdecznie zaproszamy na konferencję współorganizowaną przez  Katedrę Muzeologii Instytutu Filologii Klasycznej i Kulturoznawstwa UKSW!

  PROGRAM KONFERENCJI - pobierz


 

11 Międzynarodowa Letnia Szkoła Muzeologii – „Narracje Cyfrowe w Muzeach”

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa na 11 Międzynarodową Letnią Szkołę Muzeologii – „Narracje Cyfrowe w Muzeach”, która odbędzie się w terminie od 21 do 26 maja 2017 r. w miejscowości Piran w Słowenii.

Więcej informacji w załączniku.

Wystawa Igi Święcickiej - Światłoczułość

Wystawa Igi Święcickiej - Światłoczułość

Copyright © 2018 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach