glowny
filologia klasyczna
filologia polska
filologia wloska
kulturoznawstwo
muzeologia

Nowy numer Załącznika Kulturoznawczego

Ukazał się najnowszy numer Załącznika Kulturoznawczego, pisma Instytutu Nauk o Kulturze i Religii, które od 2015 roku znajduje się na liście ERIH Plus, w bazach CEJSH i BazHum, a które według listy MNiSW otrzymuje obecnie 40 punktów

https://zalacznik.uksw.edu.pl/pl/node/1

V Ogólnopolska Konferencja Naukowa - Przezroczystość w kulturze

Przezroczystość w kulturze

Zapraszamy do udziału w V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej w cyklu Interdyscyplinarne Kategorie Kulturoznawstwa, zatytułowanej Przezroczystość w kulturze. Konferencja organizowana jest przez ZPIiKM WNH UKSW i odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2018 r., w Auli Jana Pawła II (ul. Dewajtis 5).

Podobnie jak w przypadku poprzednich konferencji z tego cyklu, zaprezentowane zostaną referaty dotyczące wielu dziedzin nauk i sztuki, tym razem: malarstwa, psychologii percepcji, filozofii, architektury, poetyki i historii literatury, językoznawstwa, dziennikarstwa, teatru, filmu, fotografii, grafiki, techniki cyfrowej, nowych mediów…

Konferencji towarzyszy wystawa malarstwa dr hab. Arkadiusza Karapudy z warszawskiej ASP.

 

dr Agnieszka Smaga

prof. UKSW dr hab. Brygida Pawłowska-Jądrzyk

Program konferencji 12.04.2018 r.

Program konferencji 13.04.2018 r.

Czytaj więcej »

Trzeci numer czasopisma "Załącznik Kulturoznawczy"

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z trzecim numerem instytutowego czasopisma "Załącznik Kulturoznawczy", którego tematem przewodnim jest kicz. Wśród Autorek i Autorów tekstów znajdują się przedstawiciele wielu polskich ośrodków akademickich, z liczną reprezentacją kulturoznawców z UKSW. 

#NETmisja – festiwal poświęcony kulturowym wymiarom Internetu

Koło naukowe Culture On zaprasza na drugą edycję festiwalu studenckiego #NETmisja, która odbędzie się w dniach 18-19 maja na kampusie UKSW przy ulicy Dewajtis 5. Tematem tegorocznej odsłony będzie ciemna strona Internetu, czyli wszelakiego rodzaju zagrożenia czyhające na użytkowników Sieci oraz negatywne zjawiska z nią związane. 

Internet jest obecnie najprężniej rozwijającym się medium i wszystko wskazuje na to, że jego społeczno-kulturowe znaczenie będzie tylko rosnąć. Oprócz niewątpliwych korzyści, jakie przynosi korzystanie z Sieci, generuje ona jednak szereg niebezpieczeństw i wątpliwych etycznie praktyk. Podczas #NETmisji2 podejmiemy takie tematy, jak hejt, cyberbulling, inwigilacja czy przestępczość internetowa. Doświadczenie i wiedza ekspertów, naukowców, działaczy społecznych oraz przedstawicieli instytucji publicznych pomoże uczestnikom przygotować się na unikanie zagrożeń związanych z funkcjonowaniem on-line oraz przeciwdziałanie im. Czytaj więcej »

Drugi numer czasopisma Załącznik Kulturoznawczy

Zachęcamy do zapoznania się z drugim numerem czasopisma "Załącznik Kulturoznawczy", tym razem tematem przewodnim jest zagadnienie polskości i tożsamości. Całość można znaleźć na stronie: http://www.zalacznik.uksw.edu.pl/sites/default/files/Za%C5%82%C4%85cznik%202015.pdf

 

16-20.11.2015. Kulturoznawczo-muzyczny festiwal UPS: Uksfordzka Platforma Sztuki organizowany przez Culture On

16-20 listopada na kampusie UKSW przy ulicy Dewajtis 5 na warszawskich Bielanach odbędzie się festiwal UPS: Ukswordzka Platforma Sztuki organizowany przez koło naukowe Culture On, a poświęcony muzyce jako części kultury. Czytaj więcej »

Studia 30 plus (40 plus itd.)

Kulturoznawstwo zaprasza na studia szczególnie tych, którzy pasjonują się szeroko pojętą kulturą świata współczesnego, w różnych jej aspektach, a z różnych powodów nie zdołali zrealizować swoich pasji w wieku młodzieńczym. Studia 30 plus będą realizowane w systemie stacjonarnym, przy czym wszystkie zajęcia odbywać się będą w porach dostosowanych do możliwości studentów. Studia 30 plus mogą być odbywane w systemie studiów indywidualnych. Zajęcia prowadzone przez wybitnych uczonych. Kulturoznawstwo UKSW oferuje szeroką gamę specjalizacji, a także zajęcia w języku angielskim.

Specjalizacja muzeologiczna

Uwaga - decyzją Rady Wydziału Nauk Humanistycznych UKSW i Rady Instytutu Filologii Polskiej od 1 października 2014 r. studenci filologii polskiej oraz kulturoznawstwa będą mogli wybierać wśród różnych specjalizacji także specjalizację  muzeologiczną na I stopniu (licencjat)  i na II stopniu (magisteria) studiów, przygotowującą do pracy w muzeach o profilu humanistycznym (literackich, biograficznych, historycznych, religijnych i sakralnych, antropologicznych, związanych z kulturą regionalną i muzeach międzykulturowych), realizujących programy ekspozycji narracyjnych, opiekujących się dziedzictwem niematerialnym, muzeach prospołecznych. Czytaj więcej »

CFP. II międzynarodowa konferencja naukowa "Adaptacje. Transfery kulturowe"

Katedra Międzynarodowych Studiów Polskich,

Szkoła Języka i Kultury Polskiej

Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

zapraszają na II międzynarodową konferencję naukową zatytułowaną

 

Adaptacje. Transfery kulturowe

 

która odbędzie się w Katowicach w dn.  27?28 listopada 2014 roku

  Czytaj więcej »

III KONFERENCJA STUDENTÓW I STUDENTEK KULTUROZNAWSTWA "DŹWIĘKI KULTURY"

CALL FOR PAPERS

Dźwięki kultury

 

STRONA KONFERENCJI: http://dzwiekikultury.blogspot.com/2014/02/konferencja-studentow-i-studentek.html

Copyright © 2023 UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone
Informacja o ciasteczkach