Wizyta studyjna w szkole im. Janusza Korczaka w Reykjaviku

W dn. 07.12-12.12. 2016 prof. UKSW dr hab. Wojciech Kudyba odbył wizytę studyjną w zespole szkół im. Janusza Korczaka w Reykjaviku. Placówka ta, choć jest szkołą prowadzącą zajęcia w soboty i w niedziele, to jednak realizuje pełny program polskiej szkoły podstawowej i gimnazjum. Korzysta z lokalu szkolnego, użyczonego przez władze miejskie, dysponuje zatem pełną, dobrze wyposażoną bazą  edukacyjną. Zatrudnia 27 nauczycieli, w tym szkolnego pedagoga, psychologa i logopedę. Wizyta – finansowana ze środków Funduszu Stypendialnego i Szkoleniowego – była okazją do poznania osiągnięć szkoły oraz jej problemów. Otwarła także możliwość poszerzenia współpracy międzynarodowej WNH UKSW i planowania warsztatów dla polskich nauczycieli pracujących w Reykajviku.